محل تبلیغات شما

با توجه به اینکه این نامه ها واقعی می باشد و مربوط به حدود 28 سال قبل می باشد برای اینکه مشکلی پیش نیاید اسامی را من عوض کردم اما متن آن حقیقت و بدون هیچ تغییری می باشد. به نظرم اگر در محتوای آن دقت شود هزاران حرف و درد ناگفته و پنهان در دل خود دارد مشکلات فراوان خانواده هایی که هیچ توجهی به مشکلات روحی و روانی آنها نمی شود به صورت غیر مستقیم در ان بیان شده است. شیوه دلداری و دلگرمی دادن بزرگتر خانواده در اوج مشکلات و سختی ها به فرزندان هم برایم خیلی جالب آمد و نبوغ یک پدر را در ارائه مسیر به کودکانش را به خوبی نشان می دهد.

اینها در قالب دو نامه هست که در دو قسمت آنها را می نویسم. اما متن نامه اول به قرار ذیل است:

منوره

خدمت دختر نازم منوره خانم سلام عرض می کنم امیدوارم که حالت خوب باشد، حال من خیلی خوب است من حالا دارم اینجا استراحت می کنم تا وقتی آمدم خانه بتوانم خوب دندونت بگیرم، من اینجا هر شب دندون هامو با مسواک تیز می کنم . نوشته بودی مامان خیلی ناراحت است، خوب ناراحتش نکنید به حرفش گوش کنید و اذیت نکنید در نامه قبلی نوشته بودی که دلت نمی خواهد به مدرسه بروی اگر درسهایت خوب است مدرسه بروی بهتر است ولی اگر علاقه ای بدرس نداری خودت بهتر می دانی صفحه تو تمام شد خدانگهدار به امید دیدار بابات.

نادره

خدمت دختر بابا نادره بلا سلام عرض می کنم من که خوبم تو چطوری؟ اگر خوبی که بهتر ولی اگر مریضی که وای به حالت! دو تا دندون آبدار نیما[برادر کوچکترش] ازت بگیره تا خوب بشی. خوب تو که به دور بودن از ما عادت داری، یک کمی دیگر هم صبر کن تا باز دور هم جمع بشیم الان فقط بفکر درسهات باشی تا خانم دکتر بشی، خوب حالا دیگه نوبت فاتح است.

فاتح

خوب فاتح آقا مرد خانه حالت چطوره؟ خوبی یا بهتری؟ من که خیلی خوبم با درسهایت چطوری؟، بابا جان بچه ها را اذیت نکنی مواظب خواهرها و داداشت باشی حالا دیگه تو مرد خانه هستی درس هاتو خوب بخوان تا به جایزه بزرگ برسی خدا نگهدار همگی به امید دیدار بابایی

نامه دوم و نصیحت به ادامه تحصیل

نامه یک پدر از زندان به فرزندانش

آخرین نامه خطاب به کارمندان موزه

نامه ,تو ,کنم ,خیلی ,حالا ,یک ,می کنم ,می باشد ,عرض می ,اما متن ,یک پدر

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

متن. عکس